Szkoła w Milinie wśród Laureatów o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Wielkopolska po raz piąty otwarta dla niepełnosprawnych

22 maja 2015 roku w siedzibie poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej S.A. odbyła się uroczysta Gala Laureatów o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, będąca zwieńczeniem piątej edycji Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”, realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Telewizją Polską S.A. Oddział w Poznaniu. W wydarzeniu wzięła udział Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.


Motywem przewodnim V edycji Konkursu była promocja i upowszechnienie dobrych praktyk w obszarze włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami w zakresie edukacji, rynku pracy, kultury oraz społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs jest formą systemowego wsparcia takich rozwiązań kreowanych i wdrażanych przez samorządy województwa, które w sposób kompleksowy i innowacyjny odpowiadają na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia społecznego.


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele zwycięskich samorządów gminnych i powiatowych, podmiotów ekonomii społecznej, podmiotów działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, przedstawiciele środowiska naukowego, Zarządu i Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a także bezpośredni odbiorcy działań – osoby z niepełnosprawnościami.

Uroczystość emitowana będzie na antenie TVP Poznań 30 maja 2015 roku o godzinie 20:20. Powtórka 6 czerwca 2015 roku, godz. 20:00.

https://poznan.tvp.pl/20294276/gala-v-konkursu-wielkopolska-otwarta-dla-niepelnosprawnych-30052015

W tej edycji do Konkursu przystąpiło 12 samorządów Wielkopolski: Gmina Czarnków, Powiat poznański, Miasto Konin, Miasto Chodzież, Gmina Szamotuły, Gmina Kleszczewo, Gmina Rawicz, Gmina Stare Miasto, Gmina Wągrowiec, Gmina Kramsk, Gmina Międzychód oraz Gmina Dopiewo. Do drugiego etapu Konkursu zakwalifikowały się wszystkie biorące udział w Konkursie samorządy. Dzięki współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu z telewizją regionalną, prezentacja ww. samorządów odbyła się w formie audycji pn. „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych” (informacja ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu).

Scroll to Top