Strona Rady Rodziców…

RADA RODZICÓW
Witamy serdecznie na stronie internetowej Rady Rodziców
w Zespole Szkół „Szkoły Twórczej Integracji”
im. ks. Jerzego Popiełuszki w Milinie.

Rada Rodziców jest jednym z czterech statutowych organów szkoły (Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski).  Nie jest „nieformalnym kółkiem znajomych”, działa na mocy kilku ustaw, głównie Ustawy o systemie oświaty, (art. 53 i 54 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz. U. Nr 95 poz. 425 z późn. zm.)

Podstawowym celem Rady Rodziców jest reprezentowanie rodziców ogółu uczniów naszej szkoły oraz wspieranie działalności statutowej szkoły, jak również współpraca z Radą Pedagogiczną.

Wspieranie działalności statutowej szkoły jest oparte przede wszystkim na środkach gromadzonych przez Radę Rodziców. Głównym „sponsorem” tej działalności jesteście Państwo Wy – Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.

Uruchomiliśmy stronę internetową Rady Rodziców, gdzie na bieżąco będą aktualizowane wszystkie informacje. Zamierzamy przeprowadzić takie działania, które upewnią Państwa w przekonaniu, że Rada Rodziców jest potrzebna i trzeba ją wspierać finansowo, a pieniądze wpłacane nie są marnotrawione tylko z zamysłem wykorzystywane dla Naszych Dzieci- uczniów naszej szkoły.

Serdecznie prosimy o wsparcie i proszę pamiętać, że każda złotówka wpłacona przez każdego Rodzica wspiera edukację i lepszy rozwój jego dziecka.

Drogi Rodzicu!

Posyłając do szkoły swoje Dziecko, posyłasz tam swój największy skarb. Rada Rodziców jest po to, abyśmy my Rodzice, jako pierwsi i najważniejsi wychowawcy dziecka, mieli wpływ na funkcjonowanie szkoły … czyli na to, co dzieje się z naszym największym skarbem przez połowę czasu każdego dnia roboczego.

Co może robić Rada Rodziców?

Zamiast pytać o to, co Rada Rodziców może robić, lepiej zapytać – co powinna robić. W skrócie – Rada Rodziców powinna reprezentować Twoje interesy jako Rodzica w szkole oraz pomagać w jej funkcjonowaniu. Najważniejszym interesem jest oczywiście dbałość o wykształcenie i wychowanie dzieci w czasie szkolnym. Chodzi o różne ponadprogramowe działania, którymi my Rodzice możemy pomóc szkole, które sprawią, że dzieci będą lepiej radziły sobie w społeczeństwie jak dorosną, a których szkoła nie zrealizuje przy bierności rodziców.

Może wpadniesz na ciekawy pomysł dla naszej szkoły lub zdasz sobie sprawę, że od dawna masz jakiś pomysł, tylko nie przyszło Ci do głowy, że można go zrealizować. Przyjdź i  zaangażuj się w realizację. Praca w Radzie jest ciekawym zajęciem. Widać to na przykładzie tych z nas, którzy zrealizowali już parę przedsięwzięć w naszej szkole. Spotkania Rady są jawne, przyjść może każdy, szczególnie z pomysłami i propozycją pomocy w pracy. A jeżeli z różnych powodów nie możesz się zaangażować, to przynajmniej zainteresuj się jak działają wybrani przez CIEBIE przedstawiciele do Rady Rodziców, czyli tzw. „trójka klasowa”.   

AKTUALNOŚCI

       Skład Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2013/2014

  1. Marzena Jąkalska – przewodnicząca
  2. Anna Walczak – zastępca przewodniczącej
  3. Agata Bonas – skarbnik

1. Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2013/2014 wynosi 40 zł. Istnieje możliwość płatności w ratach. Termin pierwszej raty to 30 listopada 2013r. Druga rata to koniec stycznia 2014r. Składkę można wpłacać Pani Agacie Bonas lub wychowawcy klasy.

2. Dnia 30 stycznia 2014r. odbyła się w naszej szkole Zabawa Choinkowa, której organizatorami była Rada Rodziców. W zabawie uczestniczyli uczniowie, Grono Pedagogiczne, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację Zabawy Choinkowej, szczególnie dziękujemy za pomoc Paniom Anecie Szabelskiej, Izabeli Dąbrowskiej, Monice Chmielewskiej, Kindze Wojtczak oraz Izabeli Jasińskiej, Elżbiecie Kubsik, Marzenie Pietrzak, Barbarze Siodłak , a także Panom Waldemarowi Banieckiemu i Grzegorzowi Walczak.

Scroll to Top